مزارع مولد بوقلمون شرکت زرین جوجه شمال

شرکت زرین جوجه شمال با هدف خودکفایی در صنعت بوقلمون،  دو مزرعه مادر بوقلمون را در سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در استان گیلان به بهره برداری رساند.

  1. مزرعه مادر بوقلمون زرین جوجه: این واحد با ظرفیت جوجه ریزی مولد ۵۵۰۰ قطعه و ظرفیت تولید۷۰۰ هزار تخم نطفه دار بوقلمون در هر دوره توليد، دردل جنگلهای شهرستان شفت استان گیلان در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ ساخته و به بهره برداری رسید.
  2. مزرعه مادر بوقلمون آریا جوجه: این واحد با مشارکت شرکت زرین جوجه شمال و بوقلمون تک، با ظرفیت جوجه ریزی مولد ۵۵۰۰ قطعه و ظرفیت تولید ۷۰۰ هزار تخم نطفه دار بوقلمون در هر دوره،  در شهرستان املش استان گیلان در شهریور ماه ۱۳۹۶ به بهره برداری رسید.

محل استقرار واحدهای مولد شرکت زرین جوجه شمال، با توجه به سيستم يکپارچه بهداشتی اين شرکت برای تمام واحدهای توليدی، در نقاط خاص جغرافيايی از نظر دسترسی و سطوح قرنطينه ­ای قرار گرفته­ اند. از نظر ساختاری نيز نحوه ساخت و راه­ اندازی اين واحد ها مبتنی بر سياست های بهداشتی سخت گيرانه اين شرکت بوده است. سطح امنیت زیستی واحدهای مولد اين شرکت در بالاترين سطح ممکن در تعاريف بهداشتی جهانی قرار دارد و سختگيرانه ترين شرايط بهداشتی هم در اين واحد ها اجرا می شود، تا تخم نطفه ­داری عاری از عوامل بيماريزا توليد شود. جوجه بوقلمون­ های مولد از شرکتهای مطرح جهان تأمين شده و پرورش این جوجه ها در مدرن ترین و مجهزترین سالنهای پرورش مولد به همراه پیروی از بالاترین استاندارد های بهداشتی موجود زيرنظر مجرب ترین تیم دامپزشکی و مهندسین دامپروری انجام می­شود.

محصول نهایی این واحد تحت عنوان تخم نطفه دار بوقلمون با بهره گیری از مشاوره معتبرترین مراکز مرتبط با صنعت پرورش بوقلمون از مناسب ترین سویه های موجود در جهان که با اقلیم و بازار تقاضای گوشت بوقلمون در ایران هماهنگ است، تولید می شود.

برنامه واکسيناسيون طراحی شده در گله های مولد بوقلمون شرکت زرين جوجه شمال علاوه بر هدف پيشگيری و کنترل عفونت در گله مادر، هدف توليد جوجه يک روزه با سطح ايمنی مادری قابل قبول برای ابتدای دوره پرورش را هم دنبال می­نمايد. به همين منظور برنامه واکسيناسيون بر اساس استانداردهای بين المللی و با توجه به شرايط بومی کشور و بيماريهای واگير موجود در ايران طراحی و اجرا می­شود. سلامت گله در هر دو دوره پرورش و توليد بصورت سيستماتيک و منظم مراقبت شده و با نمونه برداری­های منظم عدم وجود بيماريهای واگير در گله رصد می شود. تغذيه گله ­های مادر با باکيفيت ترين دان ممکن انجام می­شود به نحوی که علاوه بر توليد مستمر مطابق با استانداردهای سويه مورد پرورش، ضامن کيفيت جوجه يک روزه هم باشد. برای نيل به اين اهداف کنترل کيفی دان توليدی و مورد مصرف از نظر خصوصيات تغذيه­ ای و بهداشتی بصورت منظم انجام می­شود.

شرکت زرين جوجه شمال اين افتخار را دارد که با اجرای طرح يکپارچه مديريتی و بهداشتی در واحدهای توليدی خود، بتواند محصولاتی با کيفيت را توليد نمايد، که از هر نظر در تراز استانداردهای بين المللی قابل عرضه و صادرات به بازارهای خارج از کشور هم باشند.

صادرات اين محصولات به کشورهای خارجی و رضايت مشتريان از محصولات مايه افتخار و مباهات شرکت زرين جوجه شمال است.